Děkuji za ohlasy a zpětnou vazbu od zúčastněných

Jít vlastní cestou

Datum: 18.02.2014 | Vložil: Eva Kubjátová

Děkuji všem, kteří se jakkoli podíleli na této akci - Ondrovi za skvělou organizaci a program, přednášejícím za jejich pohled a energii, účastníkům za pohodovou atmosféru a v neposlední řadě všem, kteří se o nás ve mlýně (a o mlýn!) starali. Světlo v očích má ten, kdo dělá to, co ho opravdu baví a co má rád. Víc takových lidí, kteří jdou opravdu svou vlastní cestou!
K celostnímu pohledu na dům - psychická příprava, parcela, konkrétní materiál, technologie, zahrada - zbývá už jen doplnit vztah domu k okolí. Není to jen náš domov, ale spoluutváří prostředí, ve kterém se pohybují a žijí další lidé. Veřejný prostor. Plotem nekončí místo, které svou stavbou měním..

Re: Jít vlastní cestou

Datum: 25.02.2014 | Vložil: Olga Hamšíková

Musím se připojit k poděkování i názoru, že náš dům spoluvytváří veřejný prostor... Na to se často zapomíná...

To je ono!

Datum: 16.02.2014 | Vložil: Míša Kolofantka

Na jedné přednášce jsem si zapsala citát: Život je o lidech, které potkáš a věcech, které s nimi vytvoříš! A ano! To je ono!

Velmi přínosné setkání

Datum: 16.02.2014 | Vložil: Petr Vančata

Děkuji Ondrovi, všem zúčastněným lektorům i posluchačům a lidem, kteří poskytli zázemí pro uspořádání tohoto setkání.
Ocenil jsem nejen nadšení, s kterým se zúčastnění věnují svému oboru, ale i střízlivý pohled na věc. Vyvrácení některých mýtů například o snadném a levném stavění z přírodních materiálů posluchačům, jako jsem já, jistě ušetří mnoho trápení při realizaci svého snu.
Harmonická atmosféra, otevřený přístup lektorů ke sdílení svého know how, skvěle zajištěná organizace - takto si představuji výsledek činností lidí, kteří jsou v souladu se svým životním posláním... Jen tak dál. P.

Děkuji všem zúčastněným....

Datum: 13.02.2014 | Vložil: Jana

Konference splnila mé očekávání.Spoustu informací,krásní lidé,nádherná atmosféra.Já osobně jsem si ujasnila co dál.Děkuji za to,že proběhla a že jsem si to mohla prožít.Určitě jsem pro,aby se takovéto akce opakovaly.Pomohou spoustu lidem a dodají sílu a odvahu jít dál.Díky.

Díky, že jsem mohla být u toho

Datum: 10.02.2014 | Vložil: Zuzana Čítková

Díky organizátorům za skvěle poskládaný seminář. Díky přednášejícím za jejich příspěvky. Všichni jste byli skvělí! Nejvíce mě ale asi zasáhl příspěvek Lukáše a jeho opravdovost. Přiznám se, že na konci jsem měla slzy v očích ... Těším se, až budu i já jsem nyní blíže k našemu rodinnému přírodnímu domu.
Po celou dobu jsem se snažila poctivě zapisovat svoje poznámky, které budou otištěny v některém z dalších čísel Pravého domácího časopisu. Domluvila jsem se s pár přednášejícími i na rozhovoru.

Re: Díky, že jsem mohla být u toho

Datum: 11.02.2014 | Vložil: Ondřej

Tak to je paráda. Takový hluboký prožitek ti ze srdce přeji. To mě těší. Článek dáme dohromady, snad se nám podaří přenést alespoň trochu atmosféry i na ty co se zúčastnit nemohli. Díky O.

Re: Díky, že jsem mohla být u toho

Datum: 16.02.2014 | Vložil: Míša Kolofantka

Ach ano, už dlouho jsem neviděla aby z někoho očí tak sršela láska, láska ke dřevu, k řemeslu, jako z Lukáše :-)

Skvele, moc dekuji

Datum: 09.02.2014 | Vložil: Monika

Velmi si cením zorganizování takovéto akce a děkuji za ni.
Přehledná struktura programu, zajímaví a přínosní přednášející. I když část jmen jsem znala (z mého pohledu známá jména v alternativním oboru), část přednášejících byla pro mě nová a neznámá.
Bylo by dokonalé, kdyby takováto akce proběhla před rokem nebo půl rokem, kdy jsme vše kolem domu řešili. Měla bych skvělý přehled a některé věci bychom řešili jinak (a z mého pohledu i lépe než jako to máme v domě vyřešeno teď). Ale i teď, když už část věcí jsme si museli objevit sami, odnáším si nové poznatky (čistička, hliněná příčka, bylinky do omítky, je toho hodně), lépe jsem pochopila stavbu a logiku slaměného domu.
Pro mne nejlepší přednášky byly od Kuby Wihana a večerní přednáška Dana Grmely (úžasné podání tématu vzhledem k pozdní hodině naprosto dokonalé zakončení dne).
Já osobně bych uvítala lepší osahání hliněných omítek a odstínů (fascinuje mne popis omítek od Michala Navrátila, pak mám pocit že konečně rozumím a vidím rozdíl mezi jednotlivými omítkami, na což zrovna čas nebyl). Klidně by to mohlo být mimo hlavní přednášky formou komerční prezentace.
Zázemí pro konferenci (i vzhledem k počtu lidí) mi přišlo výborně, dobrá byla i kuchyně. Ubytování hodnotit nemohu. Příjemná byla i kolegiální atmosféra lidí kolem.
Velký počet zájemců znamenal, že nebylo dost příležitostí se se všemi seznámit a sdílet s nimi vzájemně zkušenosti a příběhy. Opravdu hodně nabitý program umožňoval jen málo příležitostí ke konzultacím (volba zda jít na další přednášku nebo se ptát na další podrobnosti předcházejícího lektora). Hodil by se seznam kontaktů na přednášející (pokud budou ochotni sdílet své kontakty alespoň třeba mail). Jsem zvědavá i na videovýstupy, zvlášť když jsem asi 2 přednášky trochu zazdila. Opravdu si moc cením vcelku profesionálního přístupu a pro mne konference byla přínosná (rozhodně nelituji zaplacených peněz). Díky moc Monika

Re: Skvele, moc dekuji

Datum: 11.02.2014 | Vložil: Ondřej

Děkuji za zpětnou vazbu. Vážím si toho a zároveň to beru jako podnět k dalšímu přemýšlení... Jsem rád, že Vám akce přinesla co jste potřebovala. O.

1 | 2 >>

Přidat nový příspěvek